Kalendarz Google – synchronizacja z urządzeniami oraz udostępnianie postępów z trasy 0

Kalendarz Google to bardzo przydatna aplikacja, aby zaprowadzić porządek w naszym grafiku. Przede wszystkim jeśli nie prowadzisz kalendarza, bo uważasz, że to zbyt wiele, aby zapisywać wszystko w  terminarzu papierowym a po drugie często go zapominasz, masz rację J Od lat sam mam z tym problem, aby prowadzić terminarz w formie papierowej. Za to super alternatywą jest właśnie kalendarz Google. Nie wiem jak Ty, ale ja często zapominam, że coś miałem zrobić i zdarza się, że nakładają mi się na siebie różne spotkania czy zadania do wykonania. O urodzinach bliskich nie wspomnę. Nie mam totalnie pamięci do dat. Dlatego też wszystkie spotkania oraz zadania do wykonania czy też ważne daty wpisuję do kalendarza Google. Dlaczego tam ? Żyjemy w świecie smartfonów. Technologia w ostatnich latach pozwala nam wpisywać kontakty i o nich zapomnieć, mamy tysiące numerów w książce adresowej w telefonie i nie zastanawiamy się nad tym czy trzeba gdzieś je skopiować lub zapisać w notatniku, bo są one niejako skopiowane na nasze konto Google i nie musimy się martwić jeśli nagle uszkodzimy nasz telefon. Wystarczy kupić nowy, zalogować się do konta Google i po chwili mamy już nasz kontakty na nowym telefonie.

Tak samo jest w przypadku kalendarza Google.

Przede wszystkim możesz edytować kalendarz na komputerze czy też smartfonie. Co do zasady na każdym urządzeniu, na którym zsynchronizujesz konto Google będziesz miał możliwość przeglądania, edycji czy też dodawania nowych terminów.  Obecnie nie ma możliwości, aby udostępnić taki kalendarz w formie edytowalnej dla naszych klientów, aby oni sami mogli zapisywać się w określonych godzinach na wizyty. Są do tego odpowiednie wtyczki webowe, które są wdrażane najczęściej za pomocą platformy WordPress, Joomla lub innych czy też pisane specjalnie przez programistów dla konkretnej strony www.

Terminarz Google sprawdza się również przy określaniu zadań, które wydarzają się przez jakiś czas cyklicznie. Przykładowo, jeśli przez 10 kolejnych poniedziałków będziesz się szkolił w godzinach 9-11, to ustawisz sobie 10 przypomnień jednym kliknięciem w aplikacji Google. Dodając pozycję do kalendarza możesz również ustawić meeting na hangout oraz dodawać gości do konkretnego wydarzenia. Możesz ustawić sobie aż 5 przypominajek jednego wydarzenia, ustawić status oraz dodać opis z załącznikiem, którym może być zdjęcia, dokument czy PDF. Jeśli już dodasz gościa do wydarzenia to możesz mu nadawać prawa do wydarzenia, czyli czy gość może je tylko wyświetlić, czy może zaprosić innych uczestników do wydarzenia lub też możesz nadać mu uprawnienia do edycji wydarzenia. Nie wspomniałem jeszcze o ważnej kwestii, jaką jest lokalizacja w wydarzeniu. Oczywiście można, ale nie trzeba jej wpisywać. Ja zazwyczaj ją dodaję. Bo przykładowo jadąc na spotkanie z klientem ważne jest dla mnie miejsce w którym się umówiłem. A po co mam je wprowadzać 2 czy więcej razy, jeśli mogę je wprowadzić do przypomnienia i kilkoma kliknięciami, gdy zbliża się moje spotkanie, wyznaczyć sobie trasę do miejsca docelowego zapisanego w przypomnieniu. Jest to przydatne, zwłaszcza gdy spotykacie się w kilka osób, gdyż nie musisz każdemu z osobna wysyłać lokalizacji a wystarczy jedynie wysłać mu powiadomienie o spotkaniu.

Zadania możesz ustawiać sobie w różnych kolorach, aby szybko je rozróżnić. Co ważne, w telefonie możesz podłączyć sobie kilka kalendarzy i dzięki temu widzieć terminy prywatne z firmowymi tak, aby nie nakładać na siebie obowiązków.

Dodawanie osób do wydarzenia zapisanego w kalendarzu

Jeżeli tworzysz jakieś spotkanie, możesz zaprosić do niego uczestników. Aplikacja wysyła do kazdej z osób email zapraszając ydo wyświetlenia wydarzenia oraz zapytanie w mailu czy dana osoba przybędzie na spotkanie. Wygląda to podobnie do wydarzenia tworzonego na Facebooku.  Jeżeli w zaproszeniu klikniesz, że przybędziesz na spotkanie to do Twojego kalendarza automatycznie zostanie wpisane to wydarzenie.

Udostępnianie postępów z dojazdu na miejsce spotkania

Jako ciekawostkę powiem, że Google Maps daje ciekawą możliwość udostępniania naszej lokalizacji w określonym czasie. Mianowicie jeśli już kliknąłeś w lokalizację z kalendarza a wiesz, że klient będzie szybciej niż Ty, możesz mu wysłać swój postęp trasy do punktu. Jest to bardzo przydatna funkcja, dzięki której nie będziesz musiał wydzwaniać do klienta i przepraszać, że się spóźnisz, gdyż będzie widział dokładnie przebieg Twojej trasy.

Jesteś w nowym miejscu i nie za bardzo wiesz czy zdołasz trafić spowrotem do miejsca gdzie zaparkowałes samochód? Google ma na to sposób!

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl