AIO – nowy wymiar biura w formacie All-in-One 0

W dzisiejszych czasach dążymy do tego, aby komputer lub inna elektronika nie zajmowały wiele miejsca, a do tego ich kable nie plątały nam się pod nogami. Ich przypadkowe odłączenie oznaczać może bowiem nie lada problem, np. utratę niezapisanych danych, jeśli komputer był uruchomiony. Kompaktowe komputery All in One są ciekawą alternatywą dla klasycznych komputerów PC, jak również dla laptopów. To urządzenia, które nie zajmują wiele miejsca, ale są w pełni funkcjonalne (z dużym monitorem), wygodne w użytkowaniu, a przy tym mają elegancki i estetyczny wygląd, który sprawdzi się w nowoczesnych biurach.

czytaj całość »
Czy nadal istnieje DARMOWA aktualizacja starszych systemów operacyjnych do Windowsa 10 ? A może tylko działa, ale nie jest legalna? 0

Licencjonowanie Windows to nie bułka z masłem. Internet zalewa fala taniego oprogramowania. Na portalach możesz kupić Windowsa za 10zł, 50 zł, 200 zł albo i 500 zł. I jak przysłowiowy Kowalski ma sobie z tym poradzić? To jest tak naprawdę temat na osobny artykuł, który zamierzam popełnić, ale dziś chciałem Wam opowiedzieć nieco więcej o legalności licencji w komputerach i laptopach poleasingowych.

czytaj całość »
Czy wiesz, że różnica wydajności pomiędzy nowym a poleasingowym komputerem/laptopem to czasem zaledwie 15%? Zatem, czy warto dopłacać? 0

Branża komputerowa stale się rozwija, jednak wzrost wydajności, np. procesorów na przestrzeni ostatnich lat, już nie podwaja się co dwa lata, jak kiedyś mówiło prawo Moore’a. Teraz różnice wydajności między 6 i 7 gen. procesorów Intela to zaledwie 5-10% w zależności od zastosowania. Mało tego, procesory 2,3 czy 4 generacji nierzadko radzą sobie w grach niewiele gorzej od obecnych jednostek, co można zaobserwować w tym teście, gdzie i7- 3 gen dogania, a nawet wygrywa z i5- 6 gen.: (kliknij, aby przejść do testu)

czytaj całość »
Dobry monitor w pracy czy do gier to podstawa. Jaki wybrać? 0

Przy zakupie monitora najczęściej sugerujemy się opiniami na stronach internetowych, forach czy też tym, co powie nam na temat danego monitora sprzedawca. O ile w przypadku sprzedawcy faktycznie możemy trafić na osobę, która niemal jak okulista dobierze nam szkła, czytaj: monitor, do specyfiki naszej pracy lub rozrywki, tak na stronach internetowych opinie bywają różne i najczęściej ograniczają  się do pozytywnych lub negatywnych epitetów opisujących dany egzemplarz. Postaram się więc nieco przybliżyć Wam proces wybierania monitora, ale na przykładzie komputerów „z drugiej ręki”, czyli poleasingów. Zacznijmy jednak od tego, że każdy z nas ma jakieś preferencje, które wynikają z pracy czy też naszych zainteresowań. Innego monitora potrzebuje gracz, a innego grafik komputerowy czy osoba pracująca w biurze - punktem wspólnym będzie jedynie ergonomia pracy.

czytaj całość »
Dystrybucja sprzętu poleasingowego – zostań naszym partnerem 0

Dzisiaj kilka słów na temat specyfiki pracy marki używki.expert, naszym priorytetem w sprzedaży produktów poleasingowych jest ich jakość, na co wielokrotnie wskazywałem w poprzednich artykułach. Posiadamy własną klasyfikację produktów, dlatego też kupując sprzęt poleasingowy klasy A, naprawdę nie będziesz się go wstydzić. Sprzęt jest profesjonalnie odświeżony, wyczyszczony oraz w 100% przetestowany. Naszą jakość dobrze pokazuje nasz stosunek do dostaw, jakie otrzymujemy. Niejednokrotnie przyjeżdża do nas sprzęt od dostawców również oznaczony jako klasa A, ale nie jest on przetestowany, a jego stan pozostawia wiele do życzenia. Nasz serwis selekcjonuje takie dostawy, nic nie umknie naszej uwadze - komputery wadliwe są po prostu odsyłane, a tym, którym możemy przywrócić naszą klasę jakości „A”, poświęcamy wiele godzin pracy. Ba, niejednokrotnie potrafimy odrzucić 50% dostawy, ponieważ nie spełnia ona naszych wygórowanych wytycznych!

czytaj całość »
Kalendarz Google – synchronizacja z urządzeniami oraz udostępnianie postępów z trasy 0

Kalendarz Google to bardzo przydatna aplikacja, aby zaprowadzić porządek w naszym grafiku. Przede wszystkim jeśli nie prowadzisz kalendarza, bo uważasz, że to zbyt wiele, aby zapisywać wszystko w  terminarzu papierowym a po drugie często go zapominasz, masz rację J Od lat sam mam z tym problem, aby prowadzić terminarz w formie papierowej. Za to super alternatywą jest właśnie kalendarz Google. Nie wiem jak Ty, ale ja często zapominam, że coś miałem zrobić i zdarza się, że nakładają mi się na siebie różne spotkania czy zadania do wykonania. O urodzinach bliskich nie wspomnę. Nie mam totalnie pamięci do dat. Dlatego też wszystkie spotkania oraz zadania do wykonania czy też ważne daty wpisuję do kalendarza Google. Dlaczego tam ? Żyjemy w świecie smartfonów. Technologia w ostatnich latach pozwala nam wpisywać kontakty i o nich zapomnieć, mamy tysiące numerów w książce adresowej w telefonie i nie zastanawiamy się nad tym czy trzeba gdzieś je skopiować lub zapisać w notatniku, bo są one niejako skopiowane na nasze konto Google i nie musimy się martwić jeśli nagle uszkodzimy nasz telefon. Wystarczy kupić nowy, zalogować się do konta Google i po chwili mamy już nasz kontakty na nowym telefonie.

czytaj całość »
Używki od Experta, czyli sprzęt poleasingowy najwyższej klasy. Czym tak naprawdę są komputery poleasingowe i na co zwrócić uwagę przy zakupie? 0

Jeśli zastanawiałeś się kiedyś, czy warto zainwestować w używany sprzęt do firmy, spieszę z pomocą, aby utwierdzić Cię w decyzji zakupu. A być może masz inne zdanie i twierdzisz, że jak kupować sprzęt komputerowy, to tylko nowy - Ciebie też zapraszam do lektury.

czytaj całość »
Wirtualne biuro czyli zdalna praca w domu 0

Pojęcie pracy zdalnej czy też wirtualnego biura nie jest w branży IT niczym nowym, jednak w związku z obecnymi zagrożeniami oraz przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19 bardzo wiele firm, powołując się na ustawę, która właśnie weszła w życie, zezwala, a coraz częściej nawet zleca pracownikowi pracę z domu.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl